15 temmuz
FAALİYETLER,

Gönüllülerimiz Afrika için buluştu

Gönüllülerimiz Afrika için buluştu

Afrika'ya Umutsun kampanyası yararına düzenlenen kahvaltı programına Başakşehir Belediye Bşk Yrd Hatice Gülgönül de katıldı


İMKANDER Kafkaslar ve Suriye'den sonra Afrika'da da yardım faaliyetlerine başladı. 

Yardım ekiplerimizin Afrika'da gerçekleştirdiği faaliyetleri tanıtmak ve gönüllülerimizin bu yardım faaliyetlerine nasıl katkı sağlayacaklarını anlatmak amacıyla Başakşehir'de bir kahvaltı programı tertip edildi.

Başakşehir'de bulunan birçok Sivil Toplum Örgütü temsilcilerinin de iştirak ettiği programa Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Gülgönül ve Başakşehir Gençlik ve Kadın Platformu (BAKAP) Başkanı Zuhal Öztürk de katıldı. 

İMKANDER Muhacir Okulundan öğrencilerin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda derneğimizin Genel Başkan Yardımcısı Nuray Canan Bezirgan kısa bir selamlama konuşması yaptı. Kuruluşunun 9. yılına giren derneğin insani yardım ulaştırdığı bölgelere Kafkas ve Suriyeli mülteciler ile birlikte Afrika'nın mazlum halkının da katıldığını söyleyen Bezirgan hayırseverlere bölgeye yardım etmeleri konusunda hassasiyet göstermelerini istedi. 

Afrika'da yapılan faaliyetleri tanıtan iki kısa sinevizyondan sonra Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Gülgönül ise Türkiye'nin mülteciler ve insani yardım faaliyetleri konusunda dünyanın değişik bölgelerinde gösterdiği çok başarılı çalışmalarının olduğunu söyledi. Türkiye'nin gerek yardım faaliyetleri ve gerekse bölgemizde parlayan bir yıldız durumuna gelmiş olmasının birçok devlet tarafından çekilemediğini ve bu sebeple en son Hollanda'nın Türkiye Cumhuriyeti Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya'ya karşı takındığı tavrın buna en önemli delil olduğunu sözlerine ekledi. Yaklaşmakta olan referandum ile ilgili de konuşan Gülgönül; 16 Nisan 2017'de yapılacak olan referandumda Başkanlık Sistemine destek de istedi.   

Muhacir okulumuzdan katılan öğrencilerimizin Türkçe ve Arapça ilahilerinden sonra sözü alan İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer de Sayın Gülgönül'ün temennilerine katıldıklarını Türkiye'nin tarihten beri birçok Müslüman mazlumun sığındığı tek liman olduğunu söyledi. Afrika'nın ve diğer mazlum coğrafyalarda yaşayan halkların kurtuluşlarının Türkiye'nin yükselmesiyle mümkün olabileceğini ve bunun için de elimizden geldiğince çalışmamız gerektiğini söyleyen Özer Afrika'da gerçekleştirdikleri su kuyusu, mescit ve sünnet kampanyalarına desteklerini esirgemeyen hayırseverlere teşekkür etti.

Kahvaltı sonunda önümüzdeki aylarda su kuyularının açılışları ve sünnet kampanyası için Afrika'ya gidecek olan gruba katılmak isteyen ve Afrika'daki yardım faaliyetlerine katkı sağlamak isteyen birçok bayan da adını Afrika'ya gidecekler listesine yazdırdı.

İMKANDER

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.