15 temmuz
FAALİYETLER,

Halep'teki görevlimiz şehid oldu

Halep'teki görevlimiz şehid oldu

İMKANDER'in Halep'teki yardım görevlilerinden Firas Ebu İslam, Esed rejiminin saldırısı sonucu şehid oldu.


İMKANDER'in Halep'teki yardım görevlilerinden Firas Ebu İslam, 7 Aralık'ta Esed rejiminin saldırısında ağır yaralanmıştı.

Tedavi altına alınan Firas kısa bir süre sonra şehid oldu.

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, İMKANDER'in Halep'teki yardım görevlilerinden Firas'ın hayatını kaybetmesi üzerine sosyal medya üzerinden bu açıklamayı yaptı;

İMKANDER'den yapılan açıklama:

Halep Görevlimiz Şehid Oldu

10.12.2016

Kuşatma altındaki Halep'te yardım görevlimiz olarak çalışan Türkmen kardeşimiz Firas Ebu İslam, Esed rejiminin düzenlediği hava saldırısında şehid düştü. Daha önce, 26 Nisan 2016 tarihinde de ekibimiz yardım dağıtırken hava saldırısına maruz kalmış ve Firas kardeşimiz yara almadan kurtulmuştu.

Suriyeli mazlumlar için gece gündüz yorulmak bilmeden çalışan kardeşimiz Firas bu sabah tedavi gördüğü Hastane'de şehid oldu.

Dünyanın görebileceği en vahşi diktatörlük rejimlerinden birisi olan Beşar Esed rejimi, Rusya ve İran'ın desteğiyle Suriye'yi bir kan gölüne çevirmeye devam ediyor. Halep'te 200 bin masum insan çaresizce ölümü beklerken, topraklarını terk etmeyerek mazlumlara derman olmaya çalışan Firas gibi kardeşlerimiz de tüm dünyanın gözleri önünde birer birer, onar onar kara toprağa düşüyor.

Hastane, okul, yardım görevlisi, doktor; çocuk, kadın, yaşlı demeden katliama devam eden Esed rejimi muhakkak yok olacaktır. Fakat bugün, elinden bir şeyleri değiştirmek geldiği halde, hiçbir şey yapmadan, adeta bir tiyatro seyreder gibi, Halep'teki kan denizini seyredenleri ne tarih ne de Allah affetmeyecek.

Şehidimize Allah'tan rahmet diliyor, bu insanlık vazifesini sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Murat ÖZER

İMKANDER Genel Başkanı

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.