15 temmuz
FAALİYETLER,

Türkiye devreye girdi Halep'te ateşkes sağlandı

Türkiye devreye girdi Halep'te ateşkes sağlandı

İMKANDER Halep Temsilcisi Osman: ''Halep'ten çıkmak ölümden daha beter. Ama ne yapalım? Bütün dünya olanlara sessiz kaldı''


İnsanı Müdafaa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) Halep Temsilcisi Abdulmecid Osman, Suriye'nin Halep kentinin doğusundaki silahlı muhalif gruplar ile Rusya öncülüğündeki rejim güçleri arasında ateşkes sağlanmasının ardından Halep'ten çıkmanın ölümden daha beter olduğunu belirti.

Osman, yaptığı açıklamada ateşkesin sağlanmasından sonra sivillerin Halep'ten İdlib'e doğru çıkış hazırlıklarına başladığını kaydetti.

Türkiye'den başka hiçbir ülkenin Suriye halkının yanında durmadığını ifade eden Osman, şöyle devam etti:

''Halep'te ateşkes başladı. Vallahi Halep'ten çıkmak ölümden daha beter. Ama ne yapalım? Bütün dünya olanlara sessiz kaldı. Allah var. Halep'ten İdlib'e doğru yola çıkacağız. Oradan da herhalde bizim köylere doğru geçeceğiz. Halep'te şimdi ortalık ana baba günü. İnsanlardan sevinçli olan var, ağlayanlar var. Durumlar çok zor. Vatanımızı bırakıp gidiyoruz. Dünya bizi yalnız bıraktığı için bu duruma düştük. Keşke Türkiye'nin dışında bir Müslüman devlet bizimle birlikte dursaydı. 'Tek elin nesi var, iki elin sesi var'. Türkiye üzerine düşeni kat kat yaptı.''

Osman, Suriye halkına her zaman destek olan Türkiye'ye teşekkür etti.

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.