BASIN AÇIKLAMALARI-HAK İHLALLERİ,

ANNELERİN FERYADINA SES VER!

ANNELERİN FERYADINA SES VER

Çocukları PKK terör örgütü tarafından tehditle ya da yalan vaatlerle kaçırılan annelerin örgütün siyasi uzantısı HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki büyük direnişi sürüyor. Bu kararlı direnişi selamlıyor ve ülkemizde hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun tüm kesimleri bu vicdan ve ahlak nöbetine destek vermeye çağırıyoruz.


ANNELERİN FERYADINA SES VER!

9 Eylül 2019

Çocukları PKK terör örgütü tarafından tehditle ya da yalan vaatlerle kaçırılan annelerin örgütün siyasi uzantısı HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki büyük direnişi sürüyor. Teröristlerin her türlü tehdidine rağmen korkusuzca sürdürülen bu kararlı direnişi selamlıyor ve ülkemizde hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun tüm kesimleri bu vicdan ve ahlak nöbetine destek vermeye çağırıyoruz.

Evlatlarını terör örgütünün kirli emellerine teslim etmemek için mücadele eden anne ve babalar hepimize bazı gerçekleri bir kez daha anlatmaktadırlar:

1- Ülkemizde 40 yıla yakın bir süredir Emperyalist ülkelerin hesabına çalışarak kan döken, 50 bine yakın insanımızı katleden terör örgütü, devletimizin kararlı mücadelesi sonucu yok olmanın eşiğine gelmiştir. Bunun en somut kanıtı, dünyada örgüt içi infaz, suikast ve düzenlediği katliam sayısıyla tanınan bir terör yapılanmasına karşı, ailelerin tehditlere aldırış etmemeleri ve devlete olan güvenleridir.

2- Ailelerin de ifade ettiği gibi, tek parti iktidarının ırkçı politikalarının besleyip büyüttüğü Kürt sorunu, devletin son 15 yılda uyguladığı insan hakları ve özgürlüklerin genişletilmesi politikasının bir sonucu olarak büyük oranda çözülmüştür. Ülkemizde etnik ayrımcılığa dayanan çirkin politikalar devlet tarafından değil, bir takım şovenist kişiler ya da marjinal siyasi oluşumlar tarafından savunulmaktadır.

3- Hacire Akar'ın 20 Ağustos'ta başlattığı ve ailelerin çoğalmasıyla halen süren eyleme dair insan hakları alanında çalışan STK'ların büyük çoğunluğunun bigane kalması ülkemizde gerçekte insan hakları istismarı olduğunu göstermektedir. İnsan hakları örgütlerinin "insan haklarını öğrenmeye" ihtiyaçları vardır.

4- 1980 darbesi sırasında kaybolan sivillerin ya da cesedi yıllar sonra teşhis edilen bazı sol terör örgütü mensuplarının ölümlerinden dahi mevcut iktidarı sorumlu tutan ülkemizin kimi aydın ya da sanatçılarının "teröre direnen annelere" karşı takındıkları kayıtsızlık ideolojik körlüğün geldiği noktayı göstermesi açısından ibret vericidir.

Sadece topraklarımızda değil, Suriye'nin kuzeyinden Irak'a kadar uzanan bir hatta ülkemize karşı sömürgeciler tarafından beslenerek büyütülen terör sarmalına karşı bizzat "Kürt anaları ve babaları" tarafından başlatılan bu onurlu direnişin bölgemizdeki oyunu bozacak "gerçek bir irade" "hakiki bir feryat" olduğunu görüyor ve tüm halkımızı desteğe davet ediyoruz.

İMKANDER

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.