FAALİYETLER,

400 çocuğa kışlık giysi

400 çocuğa kışlık giysi

El-Bab'da AFAD ekipleri ile birlikte 400 mülteci çocuğa kışlık giysi dağıttık.


Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) teröristlerden arındırarak özgürleştirdiği Suriye'nin El-Bab kentindeki kamplarda kalan mülteci çocuklara kışlık giysi yardımı ulaştırdık.

Mazlum coğrafyalara yardım eli uzatmak için çalışan derneğimiz, yaklaşan kış mevsimi sebebiyle "Hiçbir Çocuk Üşümesin" kampanyası çerçevesinde kışlık giysi yardımı faaliyetlerine devam ediyor.

İMKANDER olarak AFAD ekipleri ile birlikte El-Bab'daki mülteci kamplarında bulunan 400 çocuğa kışlık mont ve kazak dağıttık.

Çocuklarımızın güzel bir gelecek için savaşın gölgesinde devam ettirdiği eğitim hayatına kış mevsimi engel olmasın diye onlara kışlık giysi yardımına devam ediyoruz.

"El-Bab'da 400 çocuğu sevindirdik"

Gaziantep Temsilciliğimiz, Esed rejiminden kaçarak TSK ve SMO'nun güvenli bölge haline getirdiği El-Bab kentinde bulunan mülteci kamplarına gelerek burada hayatlarını idame ettiren mazlumlara yönelik yardımlarına devam etmekte.

Yapılan yardımlar hakkında bilgi veren İMKANDER Gaziantep Temsilcisi ve Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, "Hiçbir Çocuk Üşümesin" kampanyası kapsamında AFAD ekipleri ile birlikte El-Bab'daki kamplarda bulunan Suriyeli 400 mülteci çocuğa kışlık mont ve kazak dağıtarak onları sevindirdik. Kış mevsimi sebebiyle buradaki ailelerin odun ve kömür ihtiyaçları bulunmakta. Yardımlarınızı bekliyoruz. Bağışçılarımıza teşekkür ederiz" dedi.

 

 

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.