FAALİYETLER,

5 bin çocuğa kışlık giysi

5 bin çocuğa kışlık giysi

Suriye'deki mülteci kamplarında kalan yaklaşık 5 bin çocuğa kışlık giysi yardımında bulunduk.


Suriye'de, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu tarafından terörden arındırılarak özgürleştirilen bölgelerde bulunan kamplara kışlık giysi yardımı götürdük.

Dünyanın dört bir yanında mazlumlara el uzatmak için çalışan derneğimiz, "Hiçbir Çocuk Üşümesin" yardım kampanyası kapsamında Suriye'de mazlumlara yönelik yardımlarını sürdürüyor.

5 bin çocuğa kışlık giysi yardımı

Ekiplerimiz, Suriye'nin özgürleştirilmiş bölgelerinden bulunan kamplarda 5 bin çocuğa mont, bot, hırka ve eldiven gibi kışlık giysi yardımı dağıttı.

Yapılan yardım çalışmalarıyla alakalı bilgi veren İMKANDER Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, "Suriye'deki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kışlık mont, bot, hırka, kazak ve eldiven dağıttık. Bizlere gelmiş olan yardımları Suriye'nin mazlum çocuklarına dağıttık. 2 kampta yaklaşık bine yakın çocuk var. Onlar üşümesin diye kış öncesi dağıttık. Bu konuda bize destek veren hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Onların gönderdiği yardımları o yetimlere ulaştırdık. Ne hastalık nede savaş bizim yardımlarımızı durduramaz." ifadeleri kullandı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.