FAALİYETLER,

Bin 500 çocuğu sevindirdik

Bin 500 çocuğu sevindirdik

Suriye'nin El-Bab kentinde mülteci kamplarında kalan bin 500 çocuğa kışlık giysi yardımı dağıttık.


Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) teröristlerden arındırarak özgürleştirdiği Suriye'nin El-Bab kentindeki kamplarda kalan çocuklara kışlık giysi yardımı ulaştırdık.

Mazlum coğrafyalara yardım eli uzatmak için çalışan derneğimiz, yaklaşan kış mevsimi sebebiyle "Hiçbir Çocuk Üşümesin" kampanyası çerçevesinde kışlık giysi yardımı faaliyetlerine devam ediyor.

Kendi ülkelerinde mülteci hayatı yaşayan Suriye halkının çocukları daha güzel bir gelecek inşa etmek için zor şartlar altında eğitim hayatlarını sürdürüyor.

Ekiplerimiz, El-Bab'daki mülteci kamplarında bulunan bin 500 çocuğa okul hırkası ve yelek dağıtımda bulundu.

Çocuklarımızın güzel bir gelecek için savaşın gölgesinde devam ettirdiği eğitim hayatına kış mevsimi engel olmasın diye onlara kışlık giysi yardımına devam ediyoruz.

"Bin 500 çocuğa kışlık giysi yardımı"

Gaziantep Temsilciliğimiz, Esed rejiminden kaçarak TSK ve SMO'nun güvenli bölge haline getirdiği El-Bab kentinde bulunan mülteci kamplarına gelerek burada hayatlarını idame ettiren mazlumlara yönelik yardımlarına devam etmekte.

Yapılan yardımlar hakkında bilgi veren İMKANDER Gaziantep Temsilcisi ve Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, "Hiçbir Çocuk Üşümesin" kampanyası kapsamında El-Bab'daki kamplarda bulunan Suriyeli bin 500 çocuğa hırka ve yelek dağıtık. Önümüzdeki kış mevsimi sebebiyle buradaki ailelerin odun ve kömür ihtiyaçları bulunmakta. Yardımlarınızı bekliyoruz." dedi.

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.