Afrika'ya umutsun!
FAALİYETLER,

Çocuklarımıza kışlık giysi dağıttık

Çocuklarımıza kışlık giysi dağıttık

Suriye'nin özgürleştirilmiş bölgelerindeki okullarda bulunan ihtiyaç sahibi Suriyeli çocuklara kışlık giysi yardımı dağıttık.


Suriye'de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) teröristlerden arındırarak özgürleştirdiği bölgelerde bulunan okullarda kışlık giysi yardımı dağıttık.

Dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara elini uzatmak için çalışan derneğimiz, Suriye'deki çocuklarımızı da unutmadı.

Ekiplerimiz, yaklaşan kış mevsimi sebebiyle özgürleştirilmiş bölgelerde bulunan okullardaki çocuklarımıza kışlık giysi hediye etti.

Kendi ülkelerinde adeta mülteci hayatı yaşayan Suriye halkının çocukları daha güzel bir gelecek inşa etmek için zor şartlar altında eğitim hayatlarını devam ettirmekte.

Çocuklarımızın güzel bir gelecek için savaşın gölgesinde devam ettirdiği eğitim hayatına kış mevsimi engel olmasın diye onlara kışlık giysi yardımına devam ediyoruz.

Yapılan yardımlar hakkında bilgi veren İMKANDER Gaziantep Temsilcisi ve Suriye Koordinatörü, "Yaklaşan soğuk kış ayları öncesi 'Bin Çocuğa Bin Mont, Bin Bot' projesiyle Suriye'deki yetim, yoksul ve fakir çocuklara kışlık bin mont ve bin bot dağıtımı gerçekleştirdik. Önümüzde soğuk kış günleri var ve biz istedik ki çocuklar üşümesin. Ayrıca Suriye'deki 3 okulda eğitim gören çocuklara da 600 adet okul kıyafeti dağıtımı yaptık" dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.