Savaşın Yükünü Çocuklar Taşımasın
FAALİYETLER,

Ebediyete kadar rahmetle anılacaklar

Ebediyete kadar rahmetle anılacaklar

İMKANDER olarak Afrika'da 15 Temmuz Şehitleri adına su kuyuları açmaya devam ediyoruz.


Afrika ülkelerinde yaşanan susuzluk ve temiz suya ulaşılamamasından dolayı ortaya çıkan ölümler artarak devam ediyor. Dünya nüfusunun dörtte birinin temiz su kaynaklarından mahrum olduğu ve her yıl çoğu çocuk yaklaşık 10 milyon insanın kirli su ile bulaşan hastalıklar sebebiyle öldüğü biliniyor.

Afrika'daki bu durumu düzeltmek için Türkiyeli yardım kuruluşları seferber olmuş durumda. İMKANDER olarak biz de Afrika'da bu doğrultuda 15 Temmuz Şehitleri adına su kuyusu projeleri gerçekleştirerek temiz içme suyuna muhtaç en ücra yerleşim bölgelerine ulaşmaya devam ediyoruz.

Afrika ülkelerindeki susuzluk can almaya devam ederken, 15 Temmuz Şehitleri adına açtığımız su kuyularıyla bölge halkının sevgisini kazanıyor, şehitlerimiz için ülkemizden binlerce kilometre öteden selam getiriyoruz.

İMKANDER olarak şehitlerimizin adını dünyanın dört bir yanında yaşatmaya devam ediyoruz. Afrika Uganda'da bir köyü daha şehitlerimiz adına açtığımız su kuyusu ile suya kavuşturduk.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.