Afrika'ya umutsun!
FAALİYETLER,

Hayır kermesinde kardeşlik vurgusu

Hayır kermesinde kardeşlik vurgusu

İMKANDER ve Vahdet Derneği tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım için Gaziantep 100. Yıl parkında kermes düzenledi.


İMKANDER ve Vahdet Derneği tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım için Gaziantep 100. Yıl parkında kermes düzenledi. Kermeste kardeşlik vurgusu yapıldı.

Gıda, giyim, ev eşyası gibi çeşitli ürünlerin satıldığı kermeste açıklamalarda bulunan Vahdet Derneği Başkan Yardımcı Mahmut Karakurt ve İMKANDER Gaziantep Temsilcisi Sait Gökdere son yaşanan olayların ardından kardeşlik çağrısı yapıp, olayları provoke etmek isteyenlere fırsat tanınmaması gerektiğini belirttiler.

Gaziantep 100.Yıl Parkı içerisinde yapılan kermese vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, kermesten sağlanacak gelirin yoksul ailelere ve muhtaçlara verilecek olması vatandaşlarda memnuniyet oluşturdu.

Kermesle ilgili açıklama yapan Vahdet Derneği Başkan Yardımcı Mahmut Karakurt, “Derneğimizin fakir öğrenciler yararına burada kermes düzenlemekteyiz. Bu etkinliğimiz geçen yıllardan bu yana geleneksel olarak süren bir etkinliktir. Bu etkinliğimizde züccaciye, ev araç gereçleri, giyim, ayakkabı, yiyecek, içecek ve diğer gıda ürünleri gibi envai çeşidin bulunduğu kermesimiz tamamen hayır çarşısı olarak hizmet verecektir. Bu çarşıdan elde edilecek tüm gelir fakir öğrencilerimize verilecektir. Kermesimiz Pazar günü gece saat 12’ye kadar açık olacak. Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Gaziantep’teki kermesimize de hayırseverlerin ve gönül insanlarının katılımı bizi oldukça mutlu ediyor. Buraya gelen, gönül veren, dua eden herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kermese destek veren İMKANDER Gaziantep Temsilcisi Sait Gökdere ise özellikle son günlerde yaşanan taciz olaylarının ardından yaşanan olaylara değinirken, “Şuan Vahdet Derneği’nin kermesinde bulunmaktayız. Bu kermesi düzenleyen arkadaşlarımıza hayırlı kazançlar diliyorum. Çünkü burada hayırlı bir işe vesile oluyorlar. Bu hayır çarşısına bütün Müslümanları davet ediyoruz. Biz de İMKANDER olarak manen bu kermesin destekçisiyiz. Benim değinmek istediğim esas konu ise, Gaziantep’te son günlerde yaşanan provokasyon olaylarıdır. Suriyeliler ile Gaziantepliler arasında sorun çıkarmak isteyen provokatörler bizim Ensar ve Muhacir kardeşliğimizi bozmak istiyorlar. Ben bütün Müslümanları ve Gaziantepli kardeşlerimi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Çünkü biz bütün Müslümanlar kardeşiz, Ensar ve Muhacir kavramları da İslami bir gelenekten gelmektedir. Suriyeliler bizim misafirimizdir onlara iyi davranmalıyız” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.