FAALİYETLER,

İdlib halkına yardım

İdlib halkına yardım

Acımasız katliamdan kaçarak mülteci kampında hayata tutunmaya çalışan İdlib halkına kışlık giysi yardımı ulaştırdık.


Sekiz yıldır süren iç savaş sebebiyle evlerini terk ederek güvenli bölgelere sığınan ve mülteci kamplarında çadırlarda yaşamını sürdüren Suriyeliler şimdi de ağır kış şartlarıyla mücadele ediyorlar. Havaların soğuması ve yağışların başlamasıyla birlikte, mülteci kampları bir çamur deryasına dönmüş durumda.

Rusya, Esed rejimi ve İran destekli terörist grupların, şiddetli bombardımanlarından kaçan İdlib halkına yardım ulaştırmaya devam ediyoruz.

Ekiplerimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) özgürleştirdiği Suriye'nin El Bab kentinde bulunan Şibiran mülteci kampında hayata tutunmaya çalışan İdlib halkına kışlık giysi yardımı ulaştırdı.

Suriye Koordinatörlüğümüz, İdlib'den gelen mültecilerin bulunduğu kampta yaklaşık 1250 kişiye kışlık mont, çizme ve kazak yardımı dağıttı.

AFAD Ekipleriyle birlikte yardımları organize eden İMKANDER Gaziantep Şube Başkanı ve Suriye Koordinatörü Sait Gökdere; "Rusya, Esed rejimi ve İran destekli terörist grupların İdlib'de yaptığı yoğun hava saldırılarından kaçan binlerce kişi Türkiye sınırına doğru göç etmeye devam ediyor. Buraya göç eden İdlib halkı gerçekten çok perişan durumda. Elimizden geldiği kadar buradaki insanlara yardım ulaştırmaya devam ediyoruz. Buradaki insanların yaralarını sarmak için daha fazla desteğe ihtiyaç var." dedi.

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.