Afrika'ya umutsun!
FAALİYETLER,

İdlib halkına yardımlarımız sürüyor

İdlib halkına yardımlarımız sürüyor

Esed rejimi, Rusya ve İran'ın bombardımanlarından kaçarak çadırlarda yaşama tutunmaya çalışan İdlibli ailelere sıcak yemek, battaniye, kömür ve gıda kolisi ulaştırdık.


İMKANDER Derneği, Suriye’nin İdlib kent merkezi ve rejim güçlerinin bombardımanlarından kaçarak çadırlarda yaşama tutunmaya çalışan İdlibli ailelere sıcak yemek, battaniye, kömür ve gıda kolisi ulaştırdı.

HEM YOKLUK HEM DE SOĞUK KIŞ ŞARTLARIYLA MÜCADELE EDİYORLAR

Suriye’nin İdlib kentinde rejim zulmünden kaçan ve Türkiye sınırına yakın Bölgelere gelerek soğuk havada çadırlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan mazlumlara yardım eli İMKANDER’den geldi. Esed/Hamaney rejiminin saldırılarından kaçan aileler hem yoksullukla hem de kışın zor koşulları ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Kendi ülkelerinde mülteci haline gelen Suriyelilere, Türkiye’deki hayırseverlerlerden yardımlar ulaştırılıyor.

Mazlumlara yardım elini her zaman uzatan İMKANDER, İdlib halkını da bu zor günlerinde yalnız bırakmıyor. İMKANDER İdlib’de ve İdlib’den kaçarak çadırlarda yaşayan ailelere toplam 100 ton kömür, 50 ton tahta kırığı, 25 ton gıda yardımı ve 500 aileye de yemek ikramında bulundu.

İMKANDER’DEN DESTEK ÇAĞRISI!

Bölgede zorlu kış şartlarına dikkat çeken İMKANDER Gaziantep Şube Başkanı Said Gökdere, İdlib kenti ve bölgeden kaçıp çadırlarda yaşayan ailelere 100 ton kömür, 50 ton tahta kırığı, 25 ton gıda yardımında bulunduklarını belirterek, ancak daha çok gıda, kömür ve battaniye ihtiyaçları olduğunu vurguladı. Tüm Müslümanların bu konuda duyarlı olması gerektiğinin altını çizen Gökdere, ‘Çocuklarımız orada soğuktan donarken biz nasıl rahat uyuyabiliriz. Duyarlı ve yardımsever herkesten bu çocuklara, bu insanlara destek olmasını bekliyoruz.’ diye konuştu.

ENGELLİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİLER

İMKANDER Ekipleri, Suriye'nin özgürleştirilmiş bölgelerinde bulunan, zihinsen ve bedensel engelli çocukların eğitim gördüğü okulları ziyaret etti. Çocuklara küçük ikramlıklar dağıtan ekipler engelli çocukların sevinmesine vesile oldu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.