FAALİYETLER,

İMKANDER gönül sofraları kuruyor

İMKANDER gönül sofraları kuruyor

İMKANDER, Afrika'dan Suriye'ye kadar pek çok bölgede her gün iftar sofraları kurarak, Türkiye’nin selam ve duasını bu coğrafyalara ulaştırıyor.


İSTANBUL/

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), dünyanın dört bir yanındaki mazlum coğrafyalarda binlerce kişilik iftar sofları kurarak, Türkiye’nin selam ve duasını bu coğrafyalara ulaştırıyor.

İMKANDER tarafından Ramazan ayında Afrika'da, Suriye'nin El-Bab kentinde ve Gaziantep'te kurulan sofralarda binlerce ihtiyaç sahibi için iftar sofraları kuruluyor. Afrika'nın bir çok camisinde kurulan iftar sofralarında binlerce mazlumun karnı doyuyor.

Gaziantep'teki yetimlerin iftar sofrasına yardımseverlerin de katılabileceğini belirten İMKANDER Gaziantep Şube Başkanı Sait Gökdere, "Afrika'da 5 değişik caminin avlusunda kurulan sofralarda 5 bin kişiye, Suriye El Bab'da 3 bin kişiye, Gaziantep'te 250 yetime iftar yemeği veriyoruz. Biz dünyanın hiçbir yerinde yetim çocuklar aç kalmasın istiyoruz. İftar sofraları kuruyoruz. Yardımseverlerin desteğini bekliyoruz. Gaziantep'teki iftar yemeğimize yardımseverler de eşlik edebilirler, yetimlerle birlikte yemek yiyebilirler. “ diye konuştu.

Türkiye'ye sığınan muhacirlere yaptığı yardımlarla tanınan İMKANDER'in yardım seferberliğini Afrika ve Kafkasya'ya da taşıdığını belirten  Genel Başkan Murat Özer, “Açlık ve susuzluğu yaşandığı Afrika’da çok sayıda camide iftar sofraları kuruyoruz,  bu gönül sofralarında binlerce ihtiyaç sahibiyle birlikte iftarlarımızı açıyoruz. Buralara milletimizin duasını ve selamını bu coğrafyalara iletiyoruz.” diye konuştu.

Dernek, her ay düzenli olarak bu bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine erzak yardımlarını ulaştırmaya da devam ediyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.