Afrika'ya umutsun!
FAALİYETLER,

Kardeşini Unutma

Kardeşini Unutma

İMKANDER, Ramazan ayı boyunca Suriye'deki mülteci kamplarında iftar sofraları kurarak kardeşlik iklimine katkı sunmaya çalışacak.


Kardeşini Unutma!

Dile kolay, 9 yıl oldu bacası tüten bir evde sabahlamayalı. Huzur dolu bir yuvada sıcak ekmek kokusunu duymayalı tam dokuz yıl. Yeryüzündeki tüm insanların salgın hastalık sebebiyle evlerine hapsolduğu bir zamanda, onların sığınabilecekleri bir limanları, penceresinden sokağı izleyebilecekleri bir yuvaları yok.

Kışın ayazında, yazın kasıp kavuran sıcağında naylon bir çadırın içinde ölümü beklemek nedir bilir misiniz? Suriye halkı üç gün değil, üç ay değil tam 468 haftadır bir çamur deryasının üzerine kurulmuş çadır denizinde yaşam savaşı veriyor.

Çocuklar için yemyeşil ağaçların altında oyun oynayabilmek artık bir hayal bile değil. Çoktan unuttular, körebeyi saklambaçı. Mutluluk çoğu zaman akşam tok bir karınla uykuya varabilmek onlar için.

Milyonlarca kadın, yaşlı ve çocuk, mülteci kamplarında hasretle kardeşlerinden gelecek sıcak bir dost selamını bekliyor. İftar sofrasına oturduğunda bir tabak sıcak yemekle dahi olsa, dünyayla bağlarının kesildiği, merhamet denizinin tükendiği bu topraklarda hala sevginin yeşerebildiğini görmek istiyor.

İMKANDER, Ramazan ayı boyunca Suriye'deki mülteci kamplarında gönül sofraları kurarak kardeşlik iklimine katkı sunmaya çalışacak. Siz de, çocukları bir parça mutlu etmek, onlarla yemeğinizi paylaşmak isterseniz, biz köprüler kurmaya hazırız.

Sadece 10 TL karşılığında bir kişiye iftar verebilirsiniz. Bizler, her bir yemeği hijyenik koşullarda tek tek paketleyip, iftar saatinden önce kardeşlerimize ikram edeceğiz. Koronovirüsün teslim aldığı dünyamızda, evlerimizde pişirdiğimiz ekmeklerin fotoğraflarını birbirimizle paylaştık. Şimdi iftar sofralarında o ekmeğin gerçeğini kardeşinle paylaşmak zamanı.

ONLINE BAĞIŞ için tıklayınız.

BANKA HESAPLARI için tıklayınız.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.