Afrika'ya umutsun!
FAALİYETLER,

Kardeşlerimizle aşımızı bölüşüyoruz

Kardeşlerimizle aşımızı bölüşüyoruz

Esed rejimi, Rusya ve İran destekli teröristlerin saldırılarından kaçarak Türkiye sınırına göç eden İdliblilerin bulunduğu kamplarda yaklaşık 2 bin 500 insana 25 gündür sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz.


Esed rejimi, Rusya ve İran destekli teröristlerin saldırılarından kaçan İdlib halkı, Türkiye sınırındaki El Bab ve Çobanbey çevresinde zor koşullarda yaşam mücadelesi veriyor. Çadırlarda ve konteyner kentlerde kalan ve yiyecek bulmakta bile zorlanan İdliblilerin yardımına Türk sivil toplum kuruluşları yetişti. Çadır kentte zor koşullarda yaşayan Suriyelilerden küçük Ömer’in endişeli bakışları ise ekiplerin çektiği fotoğraf karesine yansıdı.

Bölgede bulunan sivil toplum örgütlerinden İMKANDER tarafından yaklaşık 25 gündür El Bab ve Çobanbey ile çevresinde, kamp yada çadırlarda yaşayan yaklaşık 2 bin 500 kişiye her gün sıcak yemek dağıtımı yapıyor.

100 KOYUN KESİLİP DAĞITILDI

İdliblilere desteklerini sürdüren İMKANDER’in Gaziantep Temsilcisi ve Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, Suriyeliler için 100 koyun kesilerek, etinin dağıtıldığını da kaydetti.

Gökdere, “Türkiye’den yardımsever insanların desteği buradaki Suriyeli ve özellikle İdlibli mazlumlara desteğimizi sürdürüyoruz. Tüm yardımları buradaki Suriyelilere ulaştırıyoruz. Buradaki insanlar gerçekten çok mağdur, bütün herkese, yardımseverleri bu insanlar için destek olmaya bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA

[FOTOĞRAF GALERİSİ]

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.