Afrika'ya umutsun!
FAALİYETLER,

Suriye halkına gıda ve kıyafet yardımı

Suriye halkına gıda ve kıyafet yardımı

Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Suriye'nin El-Bab kentine gıda ve kıyafet yardımı ulaştırdık.


Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Suriye'nin El-Bab'daki ihtiyaç sahibi Suriyelilere kıyafet ve gıda yardımı ulaştırdık.

Ekiplerimiz El-Bab'da 1500 çocuğa kıyafet, bin aileye gıda paketi ve günlük bin aileye de iftar yemeği yardımında bulundu.

Yardımlarla ilgili AA muhabirine açıklama yapan İMKANDER Gaziantep Temsilcisi ve Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, dernek olarak birinci önceliklerinin bölgede yaşayan insanların gıda sorununun çözümüne katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Bölge halkının yaşam alanlarının elverişli hale getirilmesine yönelik çalışmalar yürüttüklerini aktaran Gökdere, bunun yanında gıda malzemesi ve kıyafet gibi ihtiyaçların da giderildiğini belirtti.

Yardımların devam etmesi için destek vermek isteyen hayırseverlere kapılarının her zaman açık olduğunu ifade eden Gökdere, "Ekmeğini Suriye'deki kardeşlerimiz ile paylaşmak isteyen duyarlı Müslüman kardeşlerimizden destek bekliyoruz." dedi.

Anadolu Ajansı

 

 

 

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.