KONFERANS-PANEL-ZİYARETLER,

AFAD ile güçlü işbirliği

AFAD ile güçlü işbirliği

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, AFAD Gaziantep İl Müdürü Bekir Şen'i Suriye'deki makamında ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu.


İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, Türkiye'nin uluslararası yardımlar konusundaki yüz akı kuruluşu AFAD'ın Gaziantep İl Müdürü ve Bölge Sorumlusu Bekir Şen'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Görüşmede, AFAD'ın başta Fırat Kalkanı Bölgesi olmak üzere, Suriye'de yaptığı çalışmalarla Türkiye'nin göğsünü kabarttığını ifade eden Özer, özellikle Bekir Şen ve ekibinin bölge halkının sevgisini kazandığını görmekten duyduğu memnuniyetini ifade etti.

AFAD Gaziantep İl Müdürü Bekir Şen de, İMKANDER'e bölgeye yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür ederek, STK'larla kurulan güçlü diyaloğun her alanda sürdürüleceğini söyledi.

Bu çalışma kapsamında, İMKANDER ve AFAD ekipleri Suriye'de ortak çalışma yürüterek, bölge halkına kışlık giysi ve Türkiye'nin desteğiyle yeniden açılan okullarda okuyan öğrencilere kışlık bot ve mont dağıtımı yaptılar.

 

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.