Online Bağış Sepetiniz
Lütfen Bekleyiniz

Adak-Akika-Şükür AFRİKA

Adak-Akika-Şükür AFRİKA

ÜÇ AYLARDA, AFRİKA'DAKİ KARDEŞLERİMİZİ UNUTMAYALIM. SADECE 500 TL KARŞILIĞINDA ADAK, AKİKA VE ŞÜKÜR KURBANLARIMIZI AFRİKA'DA KESİYOR VE GÖRÜNTÜLERİ SİZE ULAŞTIRIYORUZ.

 

AKİKA

Yeni doğan çocuğun başında bulunan ana tüyüne “akika” denir. Böyle bir çocuk için, şükran ifadesi olarak kesilen kurbana da “akika kurbanı” adı verilmiştir.

Akika kurbanı, çocuğun doğduğu günden, baliğ olacağı güne kadar kesilebilir. Fakat doğumunun yedinci gününde kesilmesi daha iyi­dir.

Kurban, olabilen her koyun akika içinde kesilebilir. Oğlan ço­cuğu için kesilebileceği gibi kız çocuğu için de kesilebilir. Her birisi için bir koyun kesmek yeterlidir (Oğlan çocuğu için iki koyun kesilmelidir di­yenler de vardır.)

ADAK

"Yaptığınız her harcamayı ve adadığınız her adağı muhakkak Allah bilir. Zalimler için hiç yardımcı yoktur." Bakara 270

Türkiye'ye göre kurban ve adak fiyatlarının biraz daha uygun olduğu Afrika coğrafyasında da bu hayra ortak olabilirsiniz.

Yeni doğan yavrularınız için kesilecek akikalar ve yerine getirmek zorunda olduğunuz adaklarınızı dilerseniz Afrika'da da kesiyoruz. Bunlardan elde edilen etleri ise açlık ve kıtlıkla boğuşan Afrikalı kardeşlerimize sizin adınıza ulaştırıyoruz.

Adak veya Akikanızı bize bağışlayarak hem bu vecibeniz yerine gelmiş olmakta hem de dinimizin yardım edilmesini emrettiği sınıftaki muhtaçlara bu kurbanlarınız ulaştırılmış olmaktadır.

Whatsapp üzerinden cep telefonunuza kurbanınızın kesilme görüntülerini de ulaştırılmaktadır.

 

 

Adak-Akika-Şükür AFRİKA