Online Bağış Sepetiniz
Lütfen Bekleyiniz

1 Çuval Un

1 Çuval Un

2011 yılından beri savaşın hüküm sürdüğü Suriye topraklarında milyonlarca kişi yerlerinden oldu. Halk en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamaz duruma düşürüldü. 

Bu sıkıntıların en başında ekmek ve su teminindeki zorluklar yer almakta.

Şehirlerin bombalarla altyapısının çökertilmesi ve elektrik - su şebekelerinin tahrip edilmesi kendi ülkelerinde mülteci durumuna düşmüş başta kadın, çocuk ve yaşlılar olmak üzere mazlum Suriye halkını daha da zor duruma düşürmektedir. 

İŞTE BU SEBEPLE

Elektik, ısınma ve sağlıklı içme suyu problemi yaşanan Suriye coğrafyasında, Esed güçlerinden kurtarılmış bölgelerde ekiplerimiz mazlum Suriye halkına yardımlarınızı can siperane ulaştırmaya çalışmakta.

En başta kurtarılmış bölgelere göç eden halka ücretsiz olarak günde 500.000 ekmek dağıtımı yapmaktayız. Türkiye'den un kampanyamıza verdiğiniz destekle elde edilen tonlarca un ve AFAD ve Kızılay'ın da bölgede partneri oluşumuzla ekiplerimize ulaştırılan unlar anlaşmalı olduğumuz bölgelerdeki fırınlara gönderilmektedir.

Bu fırınlardan bölgede ekiplerimizce tespit edilmiş ihtiyaç sahibi Suriyeli'ye fiş karşılığında her gün ücretsiz ekmek dağıtımı yapılarak yardımcı olunmaya çalışılmaktadır.

Her gün sınırdan ekiplerimize ulaştırılan tonlarca un özellikle Kuzey Suriye'deki kurtarılmış bölgelerdeki fırınlarda ekmek haline getirilerek bölge halkına ulaştırılmaktadır.

Yerel unsurlardan oluşan ekiplerimiz ekmek almaya gelemeyecek kadar hasta veya yaşlı olanların da evlerine ekmeklerini ulaştırmakta, yaralarını sarmaya çalışmaktadır.

Desteklerinizle Suriye halkının yaralarını gelin hep beraber saralım,

ücretsiz ekmek dağıtarak oluşturduğumuz bu hayır kervanına sizi de katalım.

1 Çuval Un