Afrika'ya umutsun!
FAALİYETLER,

Suriye'de 5 bin çocuğu sevindirdik

Suriye'de 5 bin çocuğu sevindirdik

İMKANDER, AFAD ile birlikte Suriye’nin El-Bab kentinde 5 bin çocuğa kışlık giysi yardımı dağıttı.


Suriye - El Bab /

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile birlikte El-Bab’da 5 bin çocuğa kışlık giysi yardımı dağıtımında bulundu.

Yaklaşmakta olan kış mevsimi sebebiyle TSK’nın terörden arındırarak özgürleştirdiği Suriye’nin El-Bab kentinde yaşayan 5 bin çocuğa kazak, yelek ve çorap içeren kışlık giysi yardımı paketleri dağıttı.

Yardımlarımla ilgili açıklama yapan İMKANDER Gaziantep Şube Başkanı – Suriye Koordinatörü Sait Gökdere, “Elhamdülillah bugün AFAD ile birlikte El-Bab’da çoğu yetimlerden olan 5 bin çocuğumuza kışlık giysi dağıttık. Bu bölgelerde sürekli olarak yardım çalışmalarımız devam etmekte. Savaşın başladığı ilk günden bu yana Suriye'nin pek çok bölgesinde ekiplerimiz canlarını hiçe sayarak mazlumlara ulaşmayı başardı. Türkiye’den pek çok kuruluşla birlikte çalışmalar yürütüyoruz. Allah kendilerinden razı olsun.” dedi.

DEAŞ terör örgütünden temizlenen El Bab'da, Hama ve Humus'taki bombardıman ve ablukadan kaçarak bölgeye sığınan on binlerce kişi çadır kamplarda yaşam mücadelesi veriyor.

Suriye’nin pek çok bölgesinde olduğu gibi , Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (ÖSO) Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla terörden arındırdığı ve halkın can güvenliğini sağladığı bölgelerde de, sürekli yardım çalışmalarına devam eden İMKANDER, bu bölgelerde Türk Kızılayı ve AFAD gibi kuruluşlarla da ortak yardım çalışmaları yürütüyor.

 

İMKANDER

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları imkander.org.tr sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.